Bakırköy Kiracı Tahliye Avukatı

Bakırköy Kiracı Tahliye Avukatı

Bakırköy Kiracı Tahliye Avukatı ihtiyaç duyulma sebebi kiracı veya mal sahiplerinin anlaşmazlığa düşmesidir. Kişi Bakırköy kiracı tahliye avukatı ile görüşerek konu hakkında atılacak adımlar planlanır ve uygulanır. Kiracı tahliye avukatı başvurulmasının sebebi her konuda olduğu gibi uzman bir kişinin bizleri yönlendirmesi çok daha başarılı sonuçlara imza atacaktır. Olumlu sonuç alma ihtimalimiz artacaktır.

Avukatsız tahliye davası da tabi ki başarılı sonuçlar açabilir ama işimizi garantiye alıp bir uzmandan destek almamız çok daha iyi olacaktır. Bakırköy sınırları içerisinde olan sorunlarda Bakırköy avukatlarını bularak onlarla resmi işlem başlatabilirsiniz. Her birimiz Bakırköy en iyi avukatı arasak da bulamayabilir ve farklı alternatifler aramalıyız.

 

Kiracının Tahliyesi Sebepleri

  • Ödenmeyen Kira Bedeli
  • Yazılı Tahliye Taahhüdü Alınması
  • Kiralayanın Konut ve İşyeri İhtiyacı
  • Taşınmazın Yeniden İnşası
  • Kira Akdinin 10 Seneyi Doldurması
  • Haklı Sebeple 2 İhtar Yapılması

Kira Sözleşmelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kira sözleşmeleri herhangi bir şekil şartına bağlı olmaksızın sözlü olarak ya da yazılı olarak da yapılabilmektedir. Fakat hukuki uyuşmazlıklar olabileceği için kira sözleşmesinin varlığını ve şartlarını ispat edebilmek adına yazılı olarak yapılmasında fayda vardır. Bununla birlikte kira sözleşmelerinizin noter huzurunda imzalanması ve noterlikte bu imzaların tasdik edilmesi tarafların sonradan inkâr etmesinin de önüne geçecektir.

Kira sözleşmesinde; evin mevcut durumu, demirbaşların listesi ve durumları mutlaka belirtilmelidir. Aidat, eve ait faturalar ve kira sözleşmesine ilişkin doğacak masrafların kim tarafından ödeneceği belirtilmelidir. Depozit ve yapılan diğer tüm masrafların bedelleri mutlaka kira sözleşmesine yazılmalıdır. Sözleşmeden sonraki dönemlere uygulanacak kira artışı belirlenip kayıt altına alınmalıdır. Ödemelerin ne zaman ve ne şekilde yapılacağına dair bilgiler net bir şekilde sözleşmede belirtilmeli.

Tahliye Davası Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Kiracı tahliye avukat ücreti, 2022 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde yer almaktadır. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre 2022 yılı Tahliye Davası Avukatlık ücreti için herhangi bir avukatlık ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakırköy barosu ücretsiz avukat talebi çok olsa da yoğunluktan pek bulunamamaktadır. Ayrıca herkese ücretsiz avukat verilmemektedir. Maddi imkânı olmayan kişilere ücretsiz avukat atamaktadır.  

 

Avukat Olmadan Tahliye Davası Açılabilir Mi?

Dava şartlarına uygun olan taraf ve dava ehliyetine sahip olan herkes avukata ihtiyaç duymadan dava açma özgürlüğüne sahiptir. Açacağınız davanın hangi merci tarafından işlendiğini tespit etmeniz gerekir ve daha sonra dava hakkında dilekçe yazılır.

 

Kiracı Tahliyesine Hangi Avukat Bakar?

Kira avukat kira davalarının çoğuna bakması için yetki sahibidir. Hem Borçlar Kanunu maddelerine hâkim hem de kira kanununa hâkim olan bu avukatlar aynı zamanda şu işlemleri de yapar: Kira sözleşmesinin hazırlanması, kira tahliye davalarına bakılması, yeniden inşadan doğan sorunlarla ilgili davalara bakılması, iş yerinde çıkan anlaşmazlıklara ilişkin mülk davalarına bakılmasıdır.