GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

Görevi kötüye kullanma suçunda da İstanbul ceza avukatı olarak kısa bilgilendirme yazımızdan sonra daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu’nun 257. Maddesinde düzenlenen görevi kötüye kullanma suçu şu şekilde düzenlenmiştir:

Madde 257- (1) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir menfaat sağlayan kamu görevlisi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

               Kanun maddesinden de anlaşılacağı gibi kamu görevlileri bu suçu işleyebildikleri için özgü suçtur. Bu suçun mağduru olan kişiler görevlerinin gereklerini yerine getirmeyen veya zamanında yerien getirmeyen kamu görevlilileri olabilmektedir. Özellikle de haksız menfaat elde etme durumu bulunduğunda alanında en iyi büro olan İstanbul Ceza Avukatı olarak Yıldırım Hukuk Bürosuna başvurabilirsiniz.

Müvekkillerimize de İstanbul Ceza Avukatı olarak en iyi sonuçları alabilmek için görevi kötüye kullanma suçunda da hizmet vermekteyiz.

İstanbul ceza avukatı olarak büromuz:

Yıldırım Hukuk Bürosu olarak 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 Sayılı Ceza Muhakamesi Kanunu, 5236 Sayılı Kabahatler Kanunu, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunu, 5252 Sayılı Türk Ceza Kanununun Yürürlük ve Uygulamada Şekli Hakkındaki Kanunu, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu gibi kanunları temel alarak müvekkilin haklarının korunması için hizmet vermekteyiz.

Bu kanunların en önemlisi Türk Ceza Kanunudur. Bu kapsam da kanun genel ve özel hükümler olarak iki bölümden oluşan kanunun temel içeriği suçları ve cezaları belirlemektir. Diğer önemli kanun ise Ceza Muhakemesi Kanunudur. Bu kanun çerçevesinde müvekkillerin savunulmasında hangi usul ve esaslar çerçevesinde yapılacağı belirlenmiştir. İstanbul Ceza Avukatı olarak bu iki kanun ve diğer kanunlar çerçevesinde müvekkillere en iyi hizmeti sunmaktayız.

Bu kapsamda da İstanbul ceza avukatı olarak müvekkillerimize:

Taksirle Yaralama
Kasten Yaralama
Trafik Cezası
Bahis Sitelerinden Dolayı Masak Blokesi
Belgede Sahtecilik
Dolandırıcılık
Güveni Kötüye Kullanma
Mala Zarar Verme
Gümrük Kaçakçılığı
Örgütlü Suçlar
Özel Hayatın Gizliliği
Hırsızlık
Düşünce Özgürlüğü
Bilişim Suçları
Ve bunun gibi suçlarda müvekkillerin en iyi şekilde savunulması veya haklarının korunması için uzman kadromuz hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerimiz ise:

Müvekkiller için şikayet dilekçesinin oluşturulması
Müvekkillerin ifadeleri alınırken yanlarında bulunarak haklarının korunmasının sağlanması
Müvekkilin ağır ceza mahkemelerinde sanık müdafii veya müşteki vekili olarak savunulması
Müvekkilin asliye ceza mahkemelerinde sanık müdafii veya müşteki vekili olarak savunulması
Müvekkilin sulh ceza mahkemelerinde sanık müdafii veya müşteki vekili olarak savunulması
Savcılık tarafından verilen takipsizlik kararlarına itiraz edilmesi
Tutuklama veya koruma kararı verildiğinde müvekkil için bu kararlara itiraz edilmesi
Müvekkil cezaevinde ise ziyaret yapılması
Müvekkilin dosyasının Yargıtay’a gitmesi neticesinde temyiz dilekçesinin yazılması
İstanbul Kartal’da bulunan alanında uzman ve donanımlı kadromuzla ceza avukatı olarak müvekkillerimize şikayetlerinde, kovuşturma ve soruşturma aşamalarında, davalarının dilekçelerinde, beyanlarında ve her türlü hukuki konuda müşteki  vekil veya sanık müdafi olarak hizmet sunmaktayız. İstanbul ceza avukatı olarak görevi kötüye kullanma suçu konusunda da müvekkillerimize hukuki hizmet sağlamaktayız. İstanbul ceza avukatı olarak müvekkillerimize güncel kanun değişikliklerini de dikkate alarak hizmet sunmaktayız.

İsmail Yıldırım Hukuk Bürosu olarak Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu bölgeleri ile Bursa ve Kocaeli şehirlerindeki ayrıca Darıca ile Gebze bölgesindeki müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Daha detaylı bilgi edinmek için Avukat İsmail Yıldırım Hukuk Bürosu iletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz.