Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı

Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı

Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı

Esenyurt Kiracı Tahliye Avukatı olarak müvekkillerimizin taleplerine uygun ve kanun esasları baz alınarak olumlu sonuçlar üretiyoruz. Esenyurt bölgesinde ortaya çıkmakta olan bu dava türlerne ilişkin vekillik görevlerini büyük oranda bizler yükleniyoruz.
Köklü firma geçmişimiz ve emsal tahliye dava örneklerimiz ile yaşamakta olduğunuz sorunlara son veriyoruz.


Kira Hukuku ve Kiracı Tahliye Davası Avukatı

Kira hukuku, ülkemizde fazlasıyla hizmet vermekte olan kiracı ve mülk sahibi arasındaki davaları üstlenen bir alandır. Herhangi bir taşınmaz ya da ürün kiralanması sonrasında yaşanan her türlü sorun için kira hukuk ya da Sulh Hukuk Mahkemelerinden faydalanılabilir.
Firmamız bu konu ile ilgili olarak Esenyurtlu hemşerilerine danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır. Kiracı tahliye avukatı kadromuz ile yasal süreçlerin her birini sorunsuz bir biçimde adına yürütmekteyiz. Güven duyacağınız ve sonucunda kazançlı çıkacağınız bir davaya imza atmak için bizlerle çalışabilirsiniz.
Ortak yolla çözüm kazanan birçok tahliye davasında yasal prosedürler yol gösterici olmaktadır. Kanun maddelerini esas alarak kiracılarınız ile aranızdaki kira sözleşmesi anlaşmazlığına çözümler sunabiliriz.

Kira Hukuku ve Kiracı Tahliye Davası Avukatı

Kira Hukukun Bağlayıcı Niteliği
Kira hukuku, kiralanmaya uygun olan; iş yeri, ev ve arsa gibi farklı yapıları içine almaktadır. Kira sözleşmeleri esnasında kiralanan yapı ev ise; eşyalı mı, aidatlı mı ve buna benzer tüm özellikler sözleşmede ayrıntılı olarak belirtilmedir.
Kanunen bağlayıcı niteliği bulunan kira kontratlarında yer alan maddelere her iki tarafında noksansız olarak uyması beklenir.
Aynı durum kiralanmakta olan diğer yapı ve ürünler içinde geçerli olmaktadır. Ofis kir sözleşmesinde de yukarıda bahsedilen durum geçerlidir.
Sözleşme maddesinde ödenecek aylık tutar, ödeme zamanı net biçimde belirtilmelidir.  Bahsi geçen ödemeler yine kontrat üzerinde bulunan iban üzerinden aksatılmadan ödenmelidir.
Aksayan ödeme durumlarında ise Esenyurt Kiracı tahliye davaları açılması kaçınılmaz olmaktadır.
Bu gibi durumlarda ise; Ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarında avukat ücreti ödenerek davanın başlatılması sağlanmış olur. Firmamız uzman avukat kadromuz ile sizlerin de tahliye davalarını üstlenmek amacıyla görev almaktadır.

Kiracı tahliye avukat ücreti

Kiracı tahliye davası avukat ücretleri 2022 senesi için belirlenmiş yasal tutara sahiptir. Belirlenmiş olan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre Kiracı tahliye avukat ücreti 2022 yılı için 2.175,00 TL olmaktadır.
Avukatsız tahliye davası ile uğraşarak zamanınızı boşa harcamak yerine Ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarında avukat ücreti
Bedelini ödeyerek kazançlı dava sonuçlarına kolayca sahip olabilirsiniz.


Kira Hukuku Avukatlarının Hizmet Alanları

Kira hukuku avukatları geniş hukuk davalarını üstlenir. Kiracı uyuşmazlıklarından kaynaklı davalar ile sınırlı kalmaz. Kanunun belirttiği yıllık artış kira bedelini kabul etmeyen kiracı durumlarında bile kira bedel tespit davası açılabilir. İşini hakkıyla yapmakta olan uzman avukatlar Kiracı tahliye Avukatı Ankara, Kiracı tahliye avukatı İzmir, Kiracı Tahliye avukatı Antalya gibi Esenyurt’ta da gereken vekilliği üstlenir.